KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Kalenderblad 8941045
*
nr 894 1045
Kalenderblad
4 st, 1951, motivet: 21x31
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:23:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 22:40:02
1
100 kr
12/5 16:39:51
2
150 kr
12/5 17:33:17
3
500 kr
12/5 17:41:07
4
300 kr
12/5 19:11:24
5
Vinnande bud
12/5 19:12:07
5
justering av budtak
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kalenderblad konst
-
6777 Affisch
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:56
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:35
-
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6497 Filmaffischer
5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatö..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:56
-
6435 Fotografi
Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:36
-
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:27
*
Kalenderblad
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1045
Kalenderblad
4 st, 1951, motivet: 21x31
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/4 22:40:02 | 1 | 100 kr |
| 12/5 16:39:51 | 2 | 150 kr |
| 12/5 17:33:17 | 3 | 500 kr |
| 12/5 17:41:07 | 4 | 300 kr |
| 12/5 19:11:24 | 5 | Vinnande bud |
| 12/5 19:12:07 | 5 | justering av budtak |
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kalenderblad konst
-
6777 Affisch
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:56 -
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:35 -
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6497 Filmaffischer
5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatö..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:56 -
6435 Fotografi
Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:36 -
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:27



